Архіви за місяць Квітень, 2015

Засідання обласної творчої групи

 

На базі Гощанської гімназії відбулося засідання обласної творчої групи керівників спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), гімназій, ліцеїв, колегіумів із проблеми «Управлінська культура як складова ефективного освітнього менеджменту».

Зустрічала дорогих гостей земля Гощанщини хлібом – сіллю. Княгина Ірина Соломирецька – Гойська, вельможа, митець та ріка Горинь, ролі яких майстерно зіграли учні 10 (VI)  класу, крутнувши колесо історії, познайомили всіх з історичним минулим Гощі і запросили до храму науки – гімназії. Вразили гостей чарівні звуки полонезу та пари, що кружляли в танці. Директорів запросили до мистецької кав’ярні, у якій було продемонстровано картини, написані учнями, та запропоновано для перегляду фільм, у якому розповідалося про історію освіти у Гощі і про гімназійні свята.

Після того розпочалося пленарне засідання, на якому розглянулося багато актуальних освітніх проблем. Перед присутніми виступили заступник голови Гощанської районної ради Ю.В.Буркалець, заступник завідувача  КУ «Гощанський районний методичний кабінет» В.Я.Бандура, завідувач кабінету координації методичної роботи та управління навчальними закладами РОІППО, кандидат педагогічних наук М.О.Люшин, директор гімназії В.Є.Скоцик, заступники директора та практичний психолог.

Завершилося засідання обласної творчої групи візитами у творчі лабораторії педагогів гімназії: Бурковської В.В., Карчевського О.М., Марчук В.І., Пришнівської Л.В., Самчук І.Т., Кравчук Ж.В.

ZENIT 31

ZENIT 33

ZENIT 41

ZENIT 52

ZENIT 80

26 квітня – день пам’яті Чорнобильської катастрофи

Чорно́бильська катастро́фа — екологічна катастрофа, що була спричинена руйнуванням 26 квітня 1986 року четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України (у той час — Української РСР). Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 чоловік було евакуйовано із зон забруднення.

Чорнобильська аварія стала подією великого суспільно-політичного значення для СРСР. Це наклало деякий відбиток на хід розслідування її причин. Підхід до інтерпретації фактів і обставин аварії мінявся з часом і повністю єдиної думки не існує.

Спершу керівництво УРСР та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень з Швеції, де на Фоксмаркській АЕС були знайдені радіоактивні частинки, які були принесені з східної частини СРСР та оцінки масштабів зараження, розпочалася евакуація близько 130 000 мешканців Київської області із забруднених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.

Переможці конкурсу-захисту МАН -2015

Переможці Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

23 квітня – Всесвітній день книги і авторського права

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з’єднує різні цивілізації у часі й просторі.

ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков… Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.

Кожного року за ініціативою ЮНЕСКО обирається Всесвітня столиця книги. Такими вже були Мадрид, Александрія, Нью-Делі, Антверпен, Монреаль, Турин, Богота, Амстердам, Бейрут, Любляна, Буенос-Айрес, Єреван. В 2013р. таїландська столиця Бангкок названа «очільником» світової книгоіндустрії тобто упродовж року вона вважатиметься Всесвітньою столицею книги. Вибір книжкових столиць – частина зусиль ЮНЕСКО з популяризації книг і читання.

Книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

Тиждень книги

В бібліотеці гімназії пройшов тиждень дитячої та юнацької книги. Було організовано виставку малюнків учнів 1-4 класів протягом тижня, ”Мій улюблений казковий герой”. Організовано книжкові виставки ”Книга дивовижний сад, будинок життя та мудрості”, ”Усе минає – тільки книга вічна” виставка книг сучасних письменників, ”Література рідного краю” виставка книг письменників рідного краю. ”Дивовижний світ казок” до 210 річниці від дня народження Ганса К. Андерсена датського письменника. Протягом тижня було проведено огляд книжкових виставок з учнями гімназії.

В четвертому класі було проведено бібліотечний урок ”Перші бібліотеки”.

В третьому класі  проведено бібліотечний урок до дня народження Ганса К.  Андерсена датського казкаря  ”Подорож по казках Ганса К. Андерсена ”, проведена вікторина ”Я знаю казку  Ганса К. Андерсена”.

В I(5) , II (6) , IV(8) , V(9) класах проведено бібліотечні уроки ”Література рідного краю”  презентація книг письменників рідного краю.

DSCN1280

 

DSCN1271

Відкритий волейбольний турнір

DSC02574

DSC02571

 

В приміщенні  Гощанської ДЮСШ відбувся відкритий волейбольний турнір, який заснувала адміністрація районної гімназії з метою подальшої популяризації цього виду спорту зокрема у нашому районі та дати змогу членам збірних команд, які мають днями приймати участь в обласній Спартакіаді серед школярів.

За перемогу боролись п’ять команд, які виборювали почесний приз, це волейболісти Симонівської ЗОШ (представник команди Вітрук Ігор), Бочаницької ЗОШ (представник команди Ковальчук Анатолій), Малинівської ЗОШ (представник команди Пивоварчук Володимир), Гощанської гімназії (представник команди Журавльов Віталій) та збірна дівчат району (тренер Оверчук Павло).

До фіналу потрапили команди дівчаток та юнаки Симонівської ЗОШ.

Сильнішими в цьому двобої стали юнаки, які і отримали кубок адміністрації гімназії , до речі ці змагання вирішили зробити традиційними. А в боротьбі за третє місце команда гімназії перемогла школярів з Малинівської ЗОШ. Призери змагань отримали дипломи відповідних ступенів. Журі  визначило найкращих з числа учасників турніру. Кращим нападаючим визначено Павлюка Григорія з Симонівської ЗОШ, в номінації кращий розігруючий визнано Жемчу Марію зі збірної команди дівчат району та гравцем другого темпу Скоцика Назара з гімназії.

 

Головний суддя                                                                                                                                                                                В. Журавльов

Фінансовий звіт за І квартал 2015 р.

Пояснююча записка за І квартал 2015 р.    тут

Влаштуймо свято солдатам

Гімназисти вкотре долучилися до патріотичних акцій на підтримку української армії. Щоб створити святковий великодній настрій солдатам на передовій,  вчителі вирішили  спекти паски, нафарбувати крашанок, а учні гімназії – підсолодити фронтові будні смачними цукерками. Окрім того, учні та вчителі  відгукнулися на прохання волонтерів і наліпили та зварили, присмачивши шкварками,    24 відра вареників з різними начинками: з картоплею,  капустою, лівером, сиром. Нехай і на блокпостах, і в окопах посмакують домашніми стравами.

ATO

Майстер-клас “Воскресни, писанко!”

03 квітня відбувся майстер – клас із виготовлення великодньої писанки. Учитель Шолодько Тетяна Іванівна розповіла про магічні  знаки на    писанках та познайомила присутніх з технікою розпису волинської писанки. Усі учасники майстер – класу із захопленням вчилися виготовляти великодні обереги.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

календар на квітень 2015 року


1 квітня

 • Міжнародний день птахів
 • День сміху
 • 80 років від дня народження В.Д.Крищенка (1935), українського поета-пісняра

2 квітня

 • Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму
 • Міжнародний день дитячої книги
 • 210 років від дня народження Ганса Крістіана Андерсена (1805-1875), датського письменника
 • 175 років від дня народження Еміля Золя (1840-1902), французького письменника
 • 125 років від дня народження Л.Г.Савченка (1890-1937), українського поета, журналіста, літературного критика

3 квітня

 • 95 років від дня народження Ю.М.Нагібіна (1920-1994), російського письменника

4 квітня

 • Міжнародний день просвіти щодо мінної безпеки та допомоги у протимінній діяльності
 • День веб-майстра
 • Песах
 • 105 років від дня народження Ю.П.Германа (1910-1967), російського письменника
 • 65 років від дня народження А.І.Кичинського (1950), херсонського поета, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка та літературних премій ім. Іллі Кулика, ім. Павла Усенка, ім. Бориса Нечерди

5 квітня

 • Вербна неділя
 • Вхід Господній у Єрусалим
 • День геолога
 • 95 років від дня народження Артура Хейлі (1920-1991), американського письменника

6 квітня

 • Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку
 • День працівника слідчих органів

7 квітня

 • Всесвітній день здоров’я
 • Міжнародний день пам’яті євреїв – жертв фашизму
 • Міжнародний день пам’яті про геноцид у Руанді
 • Благовіщення Пресвятої Богородиці

8 квітня

 • Міжнародний день циган
 • Собор Архангела Гавриїла
 • День працівників військових комісаріатів
 • 145 років від дня народження В.Семенова-Тянь-Шанського (1870-1942), російського етнографа

10 квітня

 • 110 років від дня народження М.І.Гончарука (1905-1969), українського живописця

11 квітня

 • Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона
 • Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
 • Закінчення Великого посту

12 квітня

 • Всесвітній день авіації та космонавтики
 • Великдень (Пасха)
 • День працівників ракетно-космічної галузі України
 • 175 років від дня народження М.І.Петрова (1840-1921), дослідника української літератури та мистецтва, археолога, етнографа

13 квітня

 • Всесвітній день рок-н-ролу
 • 160 років від дня народження Ф.О.Василевського (1855-1912), українського письменника, публіциста, життя якого пов’язане з Херсонщиною
 • 135 років від дня народження Тита Теодозія Галущинського (1880-1952), українського церковного діяча, історика церкви, публіциста (Канада)

14 квітня

 • День ДАІ МВС України

15 квітня

 • День працівників карного розшуку України
 • 130 років від дня народження М.Ф.Даденкова (1885-1955), українського педагога та вченого

17 квітня

 • Всесвітній день боротьби з гемофілією
 • День пожежної охорони
 • 160 років від дня народження С.А.Венгерова (1855-1920), російського та українського історика літератури

18 квітня

 • Міжнародний день пам’яток і визначних місць
 • День пам’яток історії та культури
 • Український день навколишнього середовища

18-22 квітня

 • Дні заповідників та національних парків

21 квітня

 • 280 років від дня народження І.П.Кулібіна (1735-1818), російського винахідника

22 квітня

 • Міжнародний день Матері-Землі
 • Міжнародний день секретаря
 • 135 років від дня народження Ю.Тищенка (1880-1953), українського письменника, публіциста (США)

23 квітня

 • Всесвітній день книги і авторського права
 • Всесвітній метеорологічний день
 • Міжнародний день астрономії
 • 120 років від дня народження Л.У.Биковського (1895-1992), українського книгознавця і бібліографа

24 квітня

 • Міжнародний день солідарності молоді
 • День пам’яті жертв геноциду вірменів 1915 року
 • 130 років від дня народження Л.Новака (1885-1955), українського журналіста й письменника (Канада)

25 квітня

 • Всесвітній день боротьби проти малярії
 • Міжнародний день ДНК
 • 110 років від дня народження Д.Ярославської (Столярчук) (1905-1982), української письменниці (США)

26 квітня

 • Всесвітній день поріднених міст
 • Міжнародний день інтелектуальної власності
 • Міжнародний день пам’яті жертв аварій та катастроф
 • День Чорнобильської трагедії
 • 125 років від дня народження М.К.Зерова (1890-1937), українського літературознавця, поета, життя якого пов’язане з Херсонщиною
 • 70 років тому (1945) Україна увійшла до складу ООН як член-засновник
 • 80 років від дня народження С.В.Тельнюка (1935-1990), українського письменника, літературного критика, редактора, перекладача

28 квітня

 • Міжнародний день охорони праці
 • День охорони праці
 • 150 років від дня народження М.І. Івасюка (1865-1937), українського живописця

29 квітня

 • Міжнародний день танцю
 • День пам’яті усіх жертв застосування хімічної зброї

30 квітня

 • Міжнародний день джазу
 • 145 років від дня народження Ференца Легара (1870-1948), угорського композитора, диригента

26-30 квітня

 • Глобальний тиждень дій в галузі освіти