Архіви за місяць Січень, 2016

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з правознавства

Слободянюк Василину – ученицю 10 класу (3 місце) та вч.правознавства Вербу Людмилу Леонідівну

22 січня – День Соборності

images

22 січня в Україні відзначається День Соборності. Це свято приурочене річниці об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, яке було проголошене 22 січня 1919 року у Києві на Софіївському майдані.

Сьогодні ми відзначаємо 97 річницю .

Саме 22 січня 1919 року вперше за майже 600 років було зроблено серйозний крок до об’єднання більшості етнічних українських земель у єдину державу.

І хоча акт об’єднання 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. І через роки в цей день 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

Сьогоднішні дні для України не менш трагічні, але ще більш визначальні. Як і в часи становлення новітньої української  держави , ми знову боремося за соборність проти зовнішнього імперського агресора  і проти нашого внутрішнього ворожого скомунізованого , зросійщеного хахла-малороса.

Саме тому  єдність – це те, що варто українцям і цінувати , і берегти, і завжди пам’ятати про те, що  люди, які здатні на такі важливі і доленосні рішення, то вони є справжньою нацією, яка має майбутнє.

Карантин продовжено

 

До уваги батьків та дітей: карантин продовжено до 31 січня.

Навчання починається 1 лютого.

Адміністрація гімназії.

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури

Самчук Інну – ученицю 8 класу  (2 місце) – вч.Самчук І.Т.

Яремчук Наталію – ученицю 8 класу (3 місце) – вч.Самчук І.Т.

Кручок Ірину – ученицю 9 класу (3 місце) – вч. Сорочук Г.Ф.

Міщук Ірину – ученицю 11 класу (3 місце) – вч. Самчук І.Т.

 

Поговоримо про лайку

                                                              Хамство – це мужність тих, хто її не має.

Чому в нашій мові з`явилися матюки і чому  вони  стали такими поширеними у нашому суспільстві? Для українців  вживання матюків та хамство не є природними. Фахівці звертають увагу на те, що великий прошарок наших громадян є носіями російської ментальності для яких природними є прямолінійність, фамільярна поведінка та   ненормативна лексика.  Наші діди  та прадіди взагалі не знали матюків. Люди старшого віку згадують, що ще якихось 50 років назад  «московська  лайка» навіть у чоловічій  компанії сприймалася  як чужа. Ні, ми не святі, гострі вислови у козаків та горлатих жіночок  були і в нас.  Однак лаятися у жодному разі  не можна було  в хаті,  у полі, на людях, біля води, у присутності старших чи дітей.  Та й вислови були зовсім інші.

Що ж з нами сталося? Чому теперішнє покоління матюкається  не лише в сварці, а й коли просто спілкується – так, для зв`язки слів.   Річ у тім, що  матюки  і грубощі  є проявом одного з видів агресії  –  це вербальна агресія.  А рівень будь-якої агресії в нашому суспільстві нині високий, як ніколи.  Причин у  цього явища  багато:   і зубожіння основної маси людей, і низька політична культура нашої «еліти», і військова агресія  на Сході.  Кожен з нас – як сірник.  Сюди ж можна віднести і те, що якщо раніше матюки  та лайка були поширеними у    кримінальних прошарках суспільства( грубо кажучи у тих хто «сидів»), то тепер, на жаль,  вони  стали нормою в мистецтві, літературі, поезії, театрі. Грубість, лайка, матюки вийшли з кола  побутового спілкування. Вони перетворились у певну субкультуру.  Матюкаючись, мало хто з нас задумується, що все це копіюють наші діти. І наше  «так не повторюй» для них  абсолютно нічого не важить. Чому ні, ви ж дорослі так робите, для вас це норма. А чим ми гірші?   Діти все бачать, все  чують і… все копіюють.

Вживання ненормативної лексики не завжди є  результатом поганого виховання.   Психологи пояснюють  це, як захисну реакцію  невпевненої в собі людини на стрес, як прояв  внутрішньої  агресії та страху, вияв  особистих комплексів особистості.  Статистика говорить, що 40 % українців вважають грубість і нецензурщину  нормою.  Насправді брутальність покриває  чимало власних потреб людини  – від психологічного розвантаження  до самоствердження та приниження  іншого заради  відчуття своєї вищості.   Лайку використовують задля нібито «самоствердження», для демонстрації  начебто своєї «розкутості». Але все це відноситься до невротичних проявів у психіці людини.

Що робити коли тобі грублять?  Перш за все не провокуйте психопата. Не опускайтесь до його рівня. Найкраще взагалі не відповідайте.  І не намагайтесь його перевиховати, Вам це не вдасться. Взагалі не реагуйте на грубість. Найкращою зброєю є  гумор. Скажімо, можна відповісти якоюсь філософською фразою, жартом  або просто співчутливо посміхнутися.  Пам`ятайте, якщо Ви   не приймаєте подарунок, то він залишиться у того, хто його Вам мав подарувати. Так і з грубощами та хамством. Доки Ви  не приймаєте  їх, вони належать тому, хто їх говорить.

 

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії

Калько Тетяну – ученицю 8 класу (3 місце) та вч. хімії Кравчук Жанну Володимирівну

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики

Сауляка Миколу – учня 10 класу  (3 місце) та вч. фізики Парфенюка Анатолія Корнійовича.

подарунок

Директор інституту, академік НААН України, доктор технічних наук, професор А.В. Яцик подарував для гімназії книги. Фонд бібліотеки  поповнився  такими новими виданнями:”Уроки про воду для дітей і дорослих”, ”Екологія біорізноманіття”,”Водні Ресурси”.Дякуємо за цікаву літературу панові  А.В. Яцику.

 

Газета “Велика перерва” за листопад 2015 року

Цікаві новини з життя гімназії пропонуємо у випуску газети за листопад 2015 року тут  і тут

нагородження

За активну  участь  в Українському  радіодиктанті гімназію нагороджено книгами.  Фонд гімназії поповнився такими виданнями:  ”Пригоди розумника та Феї ”; П. Мовчан ”Ти…” поезії; ”Чеські казки Божени Немцової”; М. Людкевич ”Їде тітка на гостину”;”Угорські казки”;”Руїна” упоряд. О.І. Гуржія;С.Єфремов ”Початок нової доби”; О. Авраменко ”Українська за 20 уроків”; Дитяча колекція – диск.