Архіви за місяць Березень, 2016

Газета за березень 2016 року

Випуск газети за березень 2016 року можна почитати тут

Газета лютий 2016

Переглянути випуск газети “Велика перерва” за лютий 2016 року можна тут

Переможці ІІ етапу конкурсу – захисту МАН 2015-2016 навчальному році

Переможці ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

тиждень книги

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ КНИГИ

День відкритих дверей  ”Бібліотека – скарбниця  знань і джерело творчого натхнення”

  • 21– 25 березня 2016 р.
Зміст заходу Термін проведення клас Відповідальний
1 Підготувати книжкову виставку  до дня народження Л. В. Костенко. Прослухати запис  поезії Л. Костенко 19.03.16 – 25.03.16 5-11 бібліотекар
2 Оформити книжкову виставку до Всесвітнього дня поезії.  Перегляд  книг. 21.03.16 -25.03.16 5-11 бібліотекар
3 Виставка малюнків ”Мій улюблений казковий герой“. Протягом тижня 2-3 бібліотекар
4 “Акція подаруй бібліотеці книгу!”. Потягом тижня 1-11 бібліотекар
Книжкова виставка дитячих книг сучасних письменників ”Читай та будь успішним”. Протягом тижня 1-4 бібліотекар 
Книжкова виставка сучасних письменників”Хочеш   пізнати  світ – читай книжки”. Протягом тижня 5-11 бібліотекар 
7 Перегляд мультфільма  ”Гришкини книжки” 24.03.16 1-2 бібліотекар
8 Перевірка підручників ”Любіть книгу і бережіть її”. 23.03 .16 -25.03.16 1-3 Бібліотекар
9 Літературна вікторина ”Подорож  в країнучудес“. 25.03.16 2-3 бібліотекар
10    День відкритих дверей “Бібліотека – скарбниця знань і джерело творчого натхнення “. 21.03.16.–25.03.16. 1-11 бібліотекар

Першість гімназії з нагоди дня 8 березня “А, нумо дівчата”

DSC02890DSC02894

А, нумо дівчата!

протокол

Щира Масляна іде…

 

Веселими піснями та закликами весни розпочалося свято на подвірї гімназії. . Цього року його  підготували учні 5 класу (кл. кер. Свистюла М.М. та вч. музики Мирончук О.В. )

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Масляна – традиційний і найулюбленіший захід наших учнів. Це й не дивно, адже орім пісень та розваг ми можемо досхочу посмакувати смачними солодкими млинцями – символом сонця, якими пригощали усіх присутніх батьки п’ятикласників.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На святі було весело: і співали веснянки, і перетягували канат, і вели кривий танець, і закликали весну, а насамкінець – спалили опудало зими.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Привітання жінкам з 8 березня

  Кожній із вас

Співаєм ми цей вічний дифірамб

Твоїй красі, а може нашій згубі?

Нам все одно.

Чи пан ти є, чи безголосий раб,

Чи слід роси, чи непорушність дуба?

Нам все одно.

Бо ми тепер і захід і зоря,

Стрімкий потік і полудневий спокій…

Це ми тепер.

Останній дюйм і нескінченний ряд,

Нестримний злет, важкі удари кроків..

Це ми тепер.

І все що ми – то ти.

Клубок надій і повна чаша втрат.

Безмежність вод і довгожданий берег.

І рух вперед, що завжди рух назад,

   Глуха стіна – відкриті навстіж     

     двері.

 

         Строфа остання.

                Кохання.

Кухар В.Л.

Комп`ютерна безпека дитини

 

Сучасні технології безперечно корисні. І  наші діти  вже не можуть  без них обійтися. Проте, щоб не завдати  шкоди здоров’ю вашої дитини, потрібно знати,  як навчити дитину правильно ними користуватись.

Починати треба дуже обережно: перші сеанси за комп’ютером не повинні перевищувати для дітей 6-7 років 15 хвилин, для підлітків (12 -15 років)  45 хвилин. Щомісяця  час роботи за монітором можна подовжувати на 5 – 10 хв, доводячи до 1,5 -2 години для старших підлітків. Оптимальний графік для дитини: 15 -30 хв. роботи  та 10 хв. перерви  під час якої краще погуляти надворі, погратися з однолітками, зробити гімнастику, а не сидіти перед телевізором чи з книжкою.

Придбавши комп’ютер, батьки постають перед запитанням – де його поставити? Фахівці вважають, що бажано – не в дитячій кімнаті, навіть якщо це подарунок дитині.

Адже тоді дитина може потайки вмикати комп’ютер уночі  або засиджуватись  перед ним до ранку. Лише  близько 15 % батьків цікавляться, з якою саме інформацією працює дитина, а про способи захисту від небажаної для дітей інформації  в Інтернеті  знає тільки половина з них. Непоінформованість дорослих  у цих питаннях на руку тим, хто знає як скористатися дитячою довірливістю. Тому поговоріть з дитиною про ці небезпеки. Адже, навіть на безневинних , здавалося б , Інтернет –ресурсах на вашу дитину чатує багато небезпек. Взагалі, буде  краще, якщо з дитиною  до 10 -12 років в Інтернет –прогулянку вирушить хтось із старших.  Нехай дитина сидить з клавіатурою  і вчиться користуватись технікою, головне, щоб ви контролювали  весь маршрут її “ подорожей “. Якщо дитина  сидить в Інтернеті сама , слід подумати про вибір програм фільтрації.

Ніщо не вабить так дітей, як віртуальна реальність. Саме там вони  стають всемогутніми героями. Але ігри, які нині продаються  в Україні , практично не мають жодних вікових градацій. Батькам слід звернути увагу на ті з них, де багато крові, насильства, вбивств, і заборонити  дітям гратися в них. Якщо батьки не хочуть, щоб їхні діти деградували, ставали агресивними, озлобленими, ненавиділи увесь світ, треба купувати ігри на логічне мислення, стратегії, які сприяють розумовому розвитку.

Категорично забороняйте дітям  публікувати в Інтернеті  свою адресу , телефон, вік . справжнє ім’я, надсилати незнайомцям свої фотографії.  За  даними Інтернет –досліджень 9 із 10 дітей віком  від 8  до 15 років натрапляють в Інтернеті на порнографію, близько 17% регулярно зазирають на заборонені сайти, а близько 5% готові  втілити побачене там у  життя. У мережі можна знайти пропаганду насильства, фашизму, садизму, розповіді про корисність наркотиків чи про те, як зробити вибухівку.  Тому батьки повинні пояснювати дитині наслідки негативної інформації, вчити дитину протистояти привабливим пропозиціям, робити обдумані висновки.

Особливо зараз  актуальною стає проблема комп’ютерної залежності. Маленькі пацієнти з таким діагнозом проводять за комп’ютером по 10- 18 годин на добу. Найбільш схильні до цього діти 10-17 років. Першими ознаками захворювання є нестримне бажання якнайшвидше увімкнути комп’ютер і роздратованість, коли комп’ютер виключають. Відомі випадки, коли до лікування цієї залежності залучали психіатричну службу.

Батьки повинні привчати дітей до розумного використання Інтернет – ресурсів ще до того, як підліток зможе обходити  виставлені батьками фільтри для небажаної інформації.

І , наостанок,  батьки мусять завжди пам’ятати : Інтернет ніколи не замінить дитині сім`ю, дім, радість спілкування з батьками та однолітками, тому обмеження, що гарантують безпеку, мають бути  не  у батьківських заборонах,  а у дитини в голові.

Умілі ручки

Саме під такою назвою пройшла виставка виробів дитячими руками учнів початкових класів. Діти показали свою майстерність у різних техніках роботи, та використали різноманітні матеріали. Папір і картон, бісер і резинки, дерево і пластмаса, фарби і тканина завдяки маленьким дитячим ручкам перетворились у дивні витвори мистецтва. Щиро дякуємо усім, хто долучився до виставки « Умілі ручки».

SAM_9052 (більше…)

145 років з дня народження Л.Українки

Вшанували пам`ять Л.Українки учні початкових класів. Вони познайомились з виставкою творів Лесі Українки, переглянули документальний фільм «Я на гору круту..» про життєвий і творчий шлях поетеси. Провели вікторину «Що я знаю про життя Л. Українки», та нагородили грамотами учасників конкурсу читців «Кобзарева струна не вмирає» .

SAM_8997 (більше…)