Архіви за місяць Травень, 2016

Газета за травень

Випуск газети “Велика перерва” за травень можна подивитись тут

З Днем Гімназії!

Наша територія успіху

     Ось і настає 24 травня. Для усіх  звичайний, а для людей причетних до Гощанської гімназії особливий день. Саме він, дев’ятнадцять років тому, дав старт життю нашого навчального закладу. Перебуваючи під омофором  Св. Кирила і Мефодія, наша гімназія виросла у справжній Храм науки, патріотизму та добра. Не відділяючись від Батьківщини та світу, ми стали особливою територією – територією успіху! Успіх – це неодмінне бажання кожної людини, особливо юної. Завдяки успіху, ми утверджуємось як значимі особистості, набуваємо впевненості, самоповаги та гідності.

    Ось у цьому, дев’ятнадцятому році своєї праці, ми маємо сотні і тисячі спільних та особистих успішних миттєвостей. Це, вже традиційні, перемоги у олімпіадах, конкурсах та МАНах і нові, а тому особливо приємні, у спартакіадах та мистецьких фестивалях. Врешті, усе наше навчання та праця у такій чудовій Школі як Гощанська гімназія, уже саме по собі є життєвим успіхом. Через рік у нас двадцятирічний ювілей, який, переконаний, зустрінемо новими ще величнішими успіхами та досягненнями.

           Отож, із Днем Гімназії Вас! Процвітання нашій Alma Mater та успіхів кожному із нас!

 

Із повагою та вдячністю Ваш директор                       Валерій Скоцик

З Днем Гімназії!

Знову перемога

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

18 травня у Рівненському драмтеатрі відбулося святкування 10 річниці комунального закладу Рівненська Мала академія наук учнівської молоді. Тут зібралися юні науковці, їх керівники, учителі, кандидати наук, доценти, професори. Були присутні і представники влади області.
На цьому заході відзначалися і нагороджувалися переможці МАНу, всеукраїнських олімпіад, кращі наукові керівники та керівники гуртків. Серед багатьох номінацій була й номінація “Кращий навчальний заклад області”, яку здобула наша гімназія.

День Європи в Україні

21 травня, субота

День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563″ північної широти і 24 ° 1130″ східної довготи.

В 2016 році День Європи в Україні припадає на 21 травня.

 

Міжнародний день сім’ї

15 травня, неділя

Міжнародний день сім’ї

У родині шліфують найтонші грані людини – громадянина, людини – трудівника, культурної особистості.

                                                                                   В. Сухомлинський

Дуже часто в сучасних сім’ях через те, що чоловік і дружина протягом дня багато часу приділяють роботі, дітям, телевізору, інтернету, хобі і т.д., наодинці подружжя проводять всього близько 4 хвилин в день.

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку і прогресу країни.

8 травня День матері

8 травня, неділя

День матері в Україні

У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні – цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.

Її старання увінчалися успіхом – в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це – свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама – найголовніша людина для своїх дітей.

Безумовно, День матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

В 2016 році День матері в Україні припадає на 8 травня.

 

Рідній матусі

Мамо, матусю – ласкава, єдина.

Серед усіх – найрідніша для нас.

Ніжно пригорнеш і доньку і сина.

Турбуєшся,  люба,  про них повсякчас.

Скільки ж ти нічок таких недоспала

Кожна матуся над любим дитям,

Пісні колискові  для нього співала…

Довічна хвала материнським серцям!

Глибину любов свою, ласку і  ніжність

Ти щиро кровинкам своїм віддаєш,

Завжди для сім’ї зберігаючи вірність.

Тому й берегинею роду стаєш.

Галина Добродій

 

календар на травень

08.05. – День Матері.
09.05. – День пам’яті жертв Другої світової війни.
14.05. –  145 років від дня народження Василя Стефаника (1871-1936), видатного українського письменника – новеліста, громадсько-політичного діяча, уродженця с. Русова Снятинського району.
– 45 років створення Івано-Франківської обласної організації Національної Спілки письменників України (1971).
15.05. – Міжнародний день сім’ї.
– 125 років від дня народження Михайла Булгакова (1891-1940), російського письменника, українського драматурга, уродженця м. Києва.
– День Європи в Україні.
18.05. – Міжнародний день музеїв.
– 30-а річниця відкриття літературного музею Прикарпаття в м. Івано-Франківську (1986).
20.05. – 55 років тому (1961) встановлено Республіканську премію імені Т.Г. Шевченка з 1999 року – Національна премія України імені Тараса Шевченка.
22.05. – 155 років тому (1861) відбулось перепоховання Т.Г. Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева.

– День героїв.

24.05. – День слов’янської писемності і культури.
26.05. – 80 років Віталію Коротичу (1936), українському письменнику, публіцисту, перекладачу.