Архіви за місяць Листопад, 2016

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ

В усьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що ця чума ХХ, а зараз вже і ХХI століття, загрожує існуванню людства.

Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ вперше відзначався 1-го грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн світу прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією. Всесвітній день, який щороку відзначається з того часу, сприяє організації зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Вони спрямовані на зміцнення громадської підтримки програм профілактики, на організацію навчання і надання інформації з усіх аспектів ВІЛ/СНІДу. ООН створила в 1996 році союз шести Світових організацій. Названа Спільною програмою Об’єднаних Націй з проблем ВІЛ/Сніду (ЮНЕЙДС), вона об’єднує Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питань народонаселення, Організацію ООН з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) і Всесвітній банк. ЮНЕЙДС підтримує довгострокові глобальні проекти профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу; допомагає в боротьбі за права людини, незалежно від ВІЛ-статусу, надає допомогу країнам світу для проведення навчання щодо профілактики захворювань, підтримує дослідження і діяльність за програмами розширення міжнародного фронту боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Символом боротьби зі СНІДОМ є червона стрічка і сьогодні жодна акція в цій сфері не обходиться без неї. Ця стрічка як символ СНІДУ була придумана весною 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру. Він жив в провінційному містечку штату Нью-Йорк, де сім’я сусідів носила жовті стрічки, сподіваючись на повернення своєї дочки-солдата з Перської затоки. Художник вирішив, що стрічка могла б бути метафорою і для СНІДУ також. Ідея була прийнята групою «Visual AIDS». Оскільки організація складалася з професійних художників і менеджерів від мистецтва, реклама зримого символу боротьби зі СНІДОМ була зроблена вельми вдало.

Ось уривок з рекламної листівки «Visual AIDS»: «Відріжте червону стрічку 6 сантиметрів завдовжки, потім скрутіть її у верхній частині у формі перевернутої «V». Використайте англійську шпильку, щоб прикріпити її до одягу». Проект «Червона стрічка» був офіційно розпочатий на 45-ій щорічній церемонії вручення нагород американської театральної премії «Tony Awards» 2 червня 2000 року. Всім номінантам і учасникам було запропоновано прикріпити такі стрічки і з того дня вона завоювала величезну популярність. Хоча відверта СНІДофобія була на піку поширення, червоні стрічки все частіше з’являлися на вилогах піджаків, полях капелюхів – скрізь, де тільки можна її приколоти. Впродовж наступних років, вони стали частиною дресс-кода для вибраних не тільки на церемоніях Тоні, але й на Оскарі та Еммі також.

Україна займає одне з перших місць в Європі щодо темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції. Кількість українців, які живуть з ВІЛ/СНІДОМ, за офіційними даними досягає понад 120 тисяч чоловік, серед них понад 10 тисяч – діти. Щодня інфекція вражає близько 40 громадян країни, а 8 з них помирає. На Рівненщині у 2008 році було зареєстровано 806 випадків ВІЛ-інфекції (з них понад 70% – люди віком до 35 років). Вісімдесяти двом особам поставлено діагноз СНІД, 37 – вже померли від цієї хвороби. Найстрашніше, що ВІЛ-інфекцію виявлено у 136 вагітних жінок. Всесвітня організація охорони здоров’я визнала Україну лідером у виконанні заходів щодо профілактики цієї інфекції серед новонароджених і її досвід рекомендований для впровадження в інших регіонах Европи. Реалізація програми боротьби з ВІЛ/СНІДОМ знаходиться під особистим контролем Президента України.

 

Знайомство з бібліотекою гімназії

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

25 листопада відбулася екскурсія  учнів першого про гімназійного класу «Знайомство з бібліотекою гімназії». Діти дізналися про правила користування бібліотекою, поведінка в бібліотеці, як вибрати книжку для дітей молодшого шкільного віку.

Х- фактор : відбірковий тур

 

x-factor-ua2

Відбувся відбірковий тур Х-фактору гімназії. Його підготував учитель музики Мирончук О.В. Кожен учасник (а їх було 15), виконав свою конкурсну пісню. Увя гімназія вболівала за виконавців…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

До фіналу ввійшло дев’ять учасників, що отримали наставників-суддів:

(більше…)

26 листопада, субота День пам’яті жертв голодомору

Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.

Спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. У 2007-му році, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21-го травня 2007-го року, в назву цього пам’ятного Дня були внесені зміни: “Внести до Указу Президента України от 26 листопада 1998 року N 1310 (1310/98 ) “Про встановлення Дня памяті жертв Голодоморів та політічніх репресій” (в редакції Указа від 15 липня 2004 року № 797 (797/2004) зміни, віключівші у назві та тексті слова “та політічніх репресій”.

Брейн-ринг (вища ліга)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Звіт

Відбір:

Winterfell : Кактуси – 0:3

Кактуси : Саничі – 3:1

Perfect : Саничі – 0:3

Саничі : Winterfell – 1:3

Winterfell : Perfect – 0:5

Фінал:

Кактуси : Winterfell – 5:1

Кращі знавці – Ковальов Богдан, Сапожко Мар’яна

Чемпіон Першої ліги – Кактуси

(більше…)

Патріотичний флешмоб до Дня Гідності та Свободи

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

21 листопада , у день святого Архистратига Михайла, вся Україна відзначає День Гідності та Свободи.   Учні нашої гімназії  організували та взяли участь  у патріотичному флешмобі. З вуст дітей звучали вислови про гідність та свободу. На завершення усі учасники  заходу виконали гімн України.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(більше…)

На районному ярмарку професій та освітніх програм

1iro75l41gs dcdtskmi6po gk9unoxxwaq

Краєзнавча зустріч у районній бібліотеці

swj1y_kbwtw

Учні 9 класу були учасниками заходу,  який організували працівники районної бібліотеки. Під час зустрічі наші гімназисти мали змогу   поспілкуватися з відомим краєзнавцем Спиридоном Кравчуком, який розповів  багато цікавого про історичне минуле Гощі.

e_bbowizzmwОкрім живого спілкування, дев’ятикласники взяли участь у  вікторині,переглянули фільм Ярослава Калюха «Історична Гоща» та подивилися виставку «Історія  мого  містечка». Цей захід справив позитивне враження на всіх.nzwjycbojtq

Можливості реалізації молоді

16 листопада відбулася зустріч учнів 8-го та 9-го класів з волонтером “Спільно Гоща”,  випускником гімназії Сульжуком Євгеном та студенткою університету «Острозька академія», журналістом  КатериноюДудар. Організатори (медіа-ресурс«Ostroh.info»,  та Волонтерський рух «Спільно Гоща») ставили за мету  мотивацію  молоді до самореалізації та громадської активності.

Євген представив волонтерські проекти, що запроваджувались і запроваджуються в Гощі, а Катерина представила медійний проект студентів університету «Острозька академія». Учнів запросили до співпраці, запропонували допомогу в організації власних проектів.

Дебати старшокласників

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

15 листопада відбулися дебати з теми «Клонування людини необхідно заборонити у всьому світі». Участь взяли учні 10 класу (Матлащук Влад, Бусленко Віталік, Гуменюк Саша) – команда, що захищала тезу (пропозиція) та збірна 11 та 9 класів (Слободянюк Василина, Деркач Марія, Ковальов Богдан) – команда, що заперечувала (опозиція).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Команди представили по три аргументи на підтвердження своєї позиції. Команда пропозиції показала вміння боротися, настирливість у намаганні переконати опонента, команда опозиції показала чіткість логіки, компетентність з питання, що обговорювалось. В цілому перемогла дружба, суддя не зміг віддати перевагу ні одній із команд і оголосив нічию.