Архіви за місяць Січень, 2017

Портфоліо шкільного бібліотекаря Пацюрковської Л.М.

Завантажити презентацію

29 січня День пам’яті Героїв Крут

Бій під Крутами є епізодом радянсько-української війни, яка розпочалася наприкінці грудня 1917 року. Із проголошенням 12 грудня 1917 року у Харкові Української Радянської Республіки з Росії почала надходити допомога більшовицьким силам в Україні. Під командуванням Антонова-Овсієнка 20-30 тисяч більшовиків прямували на Київ залізницею Харків-Полтава-Київ, а з північного сходу у напрямку Курськ-Бахмач-Київ наступав загін Муравйова. Більшовицькі частини грабували українські міста і села.

У цей час у Києві розпочалося спрямоване проти Української Центральної Ради повстання на заводі «Арсенал», тому збройні сили УНР були перекинуті на придушення антиукраїнського виступу.

Близько 80 українців загинули у бою. Втрати більшовиків склали не менше 300 чоловік.

Бій закінчився організованим відступом українських частин на потязі.

У полон більшовиками було захоплено  7 поранених студентів, які були відправлені до Харкова. Ще 27 студентів під час відступу у темряві потрапили до рук більшовиків. Розлючені великими втратами більшовики катували і стратили студентів.

Бій під Крутами мав вагоме історичне значення, бо затримав більшовиків на декілька днів, чим дозволив урядові УНР вперше за понад 150 років (з часів скасування Гетьманщини!) добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.*

Офіційно День пам’яті Героїв Крут почали відзначати з 2007 року, згідно з указомПрезидента України “Про вшанування пам’яті Героїв Крут” від 15.01.2007 № 15/2007. На місцях їх останнього бою та поховання встановлено пам’ятні знаки.

Календарне планування українська мова та література

Календарне планування з української мови та літератури переглянути можна тут

Підготувала Сорочук Г.Ф.

День Соборності України

 

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

У нашому навчальному закладі День Соборності  традиційно проводять учні 10 класу.  Діти цікаво розповідали про історію цього свята, читали поезію, співали патріотичні пісні.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Учасники гуртка “Юний журналіст” працюють над черговим номером газети «Велика перерва»

Гурток журналістики працює в гімназії уже давно. Діти цікавляться шкільною газетою, дбайливо підбирають матеріал для неї, експериментують над дизайном.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Фестиваль колядок та щедрівок

У нашому закладі є дуже хороша традиція – фестиваль колядок та щедрівок. Щороку усі учні прогімназійних та гімназійних класів беруть участь у цьому заході. Цьогоріч ми теж мали змогу почути різдвяні віншування, щедрівки та колядки .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(більше…)

22 січня День Соборності України

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації. Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишалась об’єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню залишків ідей федералізму в ментальності національної політичної еліти.

День пам’яті захисників Донецького аеропорту

21 січня 2015 року після важкої 242-денної оборони донецького аеропорту українські бійці відійшли у бік Пісок. На місці аеропорту залишилися руїни. “Місячною поверхнею” назвали в Генштабі те, що залишилося від двох терміналів, метеовишки та злітної смуги, які майже дев’ять місяців титанічними зусиллями і неймовірною силою духу утримували українські добровольці, десантники, розвідники та артилеристи.

Сьогодні, через два роки після того, як на території донецького аеропорту не ведуться активні бої, не всіх його жертв знайшли і впізнали, про деяких забули, а про когось просто ніколи не чули. За даними Олега Микаца, який на той момент був командиром 93-ї механізованої бригади, за час боїв за донецький аеропорт гарячу точку пройшли близько 1 тис. осіб.

Ми хочемо нагадати про тих, хто ціною власного життя захищав точку на карті, яку в один момент охрестили стратегічною, але про необхідність утримувати яку досі сперечаються. Звичайно, всіх поіменно ми згадати не зможемо. Тіла багатьох бійців досі не знайшли, деяких ще не упізнали, хтось донині вважається зниклим безвісти. Міноборони після завершення оборони ДАП нарахувало 28 зниклих. Про точну кількість загиблих і поранених також досі не відомо. Цифри наводять найрізноманітніші, але без сумніву, кількість жертв аеропорту обчислюється сотнями. Відомо, що в боях останніх днів загинули не менше 60 українських військових, ще кілька десятків потрапили в полон.

Пригоди Вакули та Оксани у ніч перед Різдвом

У народному стилі відбулося новорічне дійство, яке підготували  учні 11 класу. Вони показали цілу виставу, події в якій відбувалися в українському селі. Цей мотив підсилювали народні костюми і декорації: українська світлиця та сінники. Образи усім відомих героїв були осучаснені і адаптовані до подій і проблем сьогодення.  Глядачі захоплювалися грою колоритних Чуба, Голови, Солохи та Москаля. Сподобалися усім улюблені герої Оксана та Вакула. Уся вистава була пронизана вдалими українськими приказками, колядками та Різдвяними віншуваннями.