Архіви за місяць Грудень, 2018

З НОВИМ РОКОМ!

Любі учні, шановні батьки,

дорогі педагоги та працівники гімназії!

 Завершується 2018 рік, на порозі Новий – 2019. Це особливий час, що спонукає до роздумів та мрій. Думаю, нам є що згадати успішного, доброго, позитивного. А це означає, що прожили ми цей рік недарма. Головний загальний підсумок – визначення подальшого шляху розвитку нашої гімназії. Ми неодмінно збережемо підвищений рівень освіти та за декілька років створимо сучасний Гощанський академічний ліцей. Це і є моя головна громадянська та професійна мрія. Очевидно, що у кожного з Вас є свої. Тож щиро бажаю, щоб вони неодмінно здійснилися!

У цьому році особливо яскраво проявилась сутність нашої гімназії як школи справді української та народної. Ми як ніколи дружньо та піднесено відзначили наші традиційні народні свята. Не забули наших захисників на Східному фронті, виготовивши маскувальну сітку та надіславши їм щирі вітання.

Сподіваюсь, що як ніколи піднесено і урочисто зустрінемо найбільше наше свято – Різдво Христове. Віриться, що Різдвяна благодать буде зігрівати наші душі та серця, спонукатиме на добрі вчинки, діла та запалюватиме нас благородством і любов’ю у всі дні прийдешнього року.

Наразі щиро вітаю Вас, Ваших рідних, усіх друзів нашої гімназії з Новим роком та Різдвом Христовим!

 

З незмінною вдячністю та повагою

               Ваш директор Валерій Скоцик!                    29 грудня 2018 року

 

 

Новорічна казка триває…

21 грудня учні 1 -3 класів  побували у Рівненському драматичному театрі та переглянули новорічну виставу.

Цікаве дійство підготували актори для дітей.  Неймовірна історія про те, як інопланетяни викрали Діда Мороза і хотіли перешкодити святу, дуже захопила маленьких глядачів.  Та диво сталося – свято врятовано, Діда Мороза визволено, діти щасливі…

Ходить по землі Святий Миколай

19 грудня , у день святого Миколая , у гімназії було людно. Усі з нетерпінням чекали свята, адже вперше це дійство було організоване й проведене в етностилі. Радували око незвично вбрані ялинка та зала, адже всі прикраси цьогоріч виготовлені власноруч: пошиті мішечки, декоровані вишивкою, аплікаціями,шкарпеточки( бо саме у них Миколай поміщає подарунки)витинанки, анголики, зроблені з паперу, соломи.. Діти були глядачами цікавої вистави, у якій дівчинка Оксанка вирушає на пошуки святого Миколая. Багато героїв: і добрих( Песик, Киця, Зайчик, Колобок,Котигорошко, Лисичка, Бузько,Ластів’я, Годинник, Яблунька, Квіточки, Ангели) і нечемних( Віхола, чортики Антипки)-зустрічаються їй на шляху. Але Оксанка всім намагається допомогти, бо дуже хоче, щоб Миколай подарував її бабусі здоров`я, діткам – солодощі, а Україні -миру.Молодші школярі були помічниками дівчинки: активно гралися в народні та сучасні ігри, давали відповіді на запитання, співали пісні про Миколая, показували інсценівку, колядували. Батьки ж малечі підготували ще й цікавий вертеп! А коли з’явився святий Миколай з величезним мішком подарунків, радості дітей не було меж! Отже,свято вдалося!

 І . Самчук

 

Оголошення про набір до підготовчої групи!

Гощанська гімназія оголошує набір у підготовчу групу до 1-го класу за програмою науково-педагогічного проекту “Інтелект України”. Прийом заяв до 10.01.2019.

Свято Миколая у нашій гімназії

Відзвеніло, відгомоніло свято Миколая в Гощанській гімназії. Ще вчора, здається,шили мішечки, вирізували анголиків, розучували колядки, готували костюми… Змістовним був захід, організований нашими випускниками. Діти підготували осучаснений вертеп. Цікавим був початок свята: у затишній кав’ярні дівчатка придумують сценарій вертепу…
Радісну звістку про народження Спасителя принесли пастухи, рознесли по всьому світу анголи. Герої, сила яких – зло, будували плани, як знищити новонароджене Дитя, як зашкодити Миколаю прийти на нашу землю.Цар Ірод лякав відключенням газу, чорти намагалися у всьому йому догодити. Та Смерть, якій байдуже, за словами Г. Сковороди, «мужик то чи цар» допомогла вирішити конфлікт,забравши Ірода до пекла. .. Діти майстерно зіграли ролі, перевтілилися в образи героїв досить правдоподібно. Срібними передзвонами лилися колядки , які виконали учні 8,10, 11 класів. Завершальним акордом стала колядка « Бог ся рождає…», яка прозвучала у виконанні педагогів гімназії.
Свято Миколая в гімназії цьогоріч було по- домашньому щирим, патріотичним, істинно українським!

                                                                                                                                                                                         І.Самчук

(більше…)

Маскувальна сітка – оберіг для воїнів АТО.

Вкотре колектив Гощанської гімназії взяв участь в допомозі нашим воїнам на передовій. До плетіння сітки долучилися учні 5-9 класів. Дуже приємно,що замість сидіння за комп’ютером чи планшетом або інших розваг, вони вибрали саме це заняття. Одні різали тканину, інші в’язали вузлик на сітку. Кожен вузлик зав’язано з любов’ю, з найкращими побажаннями захисту для наших бійців.Віриться,що сітка, зроблена дитячими руками,рятуватиме наших захисників,додасть бойового духу,вселить віру в те,що про них в рідній стороні не забувають.

Андріївські вечорниці

      Андрій Первозванний – християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання “калити”.  У народі ще це свято називають Калита. Воно вважається парубочим святом, оскільки у Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю.  За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а в ніч з 12-го на 13-е грудня ворожили…

         Наші гімназисти  теж щороку відзначають цей день. Цьогоріч це дійство  ожило завдяки восьмикласникам (кл. керівник Пришнівська Л.В.). Діти гадали, співали, жартували і , звичайно, частували усіх смачними варениками….

Готуємося до написання наукових робіт

12 грудня з метою якісної підготовки науково-дослідницьких робіт до Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт учнів – членів МАН  для юних науковців та їх керівників відбувся семінар-практикум “Проблеми інтерпретації художнього твору”. Представники нашого закладу теж мали можливість побувати на вищезгаданому семінарі.

 

У ході семінару обговорювалися питання методів дослідження у літературознавстві, інтертекстуальності та інтермедіальності як літературних стратегій, а також компаративного і наративного підходів до аналізу літературних текстів.

Учасникам семінару запропоновано різні види консультування з вибраних тем для участі у І та ІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких наукових  робіт учнів.

Брейн -ринг: гра відбулася!

Завершилася гра “Брейн ринг: старша ліга”.

Особливо приємно, що перемогу здобула команда учнів 11 класу “Гриби”!

Вітаємо!

А для одинадцятикласників триває профорієнтація…

Відбулася зустріч з представиками Національної академії сухопутних військ ім . П. Сагайдачного

та з представниками Національного університету водного господарства та природокористування.